Książki

„Żyć jak kot” – recenzja książki Garnier Stephane

Książki o kotach nigdy chyba nie zniknął z mojej biblioteczki. Uwielbiam czytać o kotach
i ich zachowaniach. Każda książka dostarcza mi dodatkowej wiedzy, a wiele z nich jeszcze dużo śmiechu. Jak wiemy, koty to urocze stworzenia, które poza swoją magiczną
i tajemniczą otoczką są dodatkowo przezabawne. 

Kilka słów o autorze

Stéphane Garnier urodził się 4 sierpnia 1974 roku w Lyonie we Francji. Jest autorem powieści oraz nowel. Pisze eseje, kroniki oraz różnego rodzaju teksty. Więcej o autorze przeczytacie na jego stronie internetowej tutaj.

Od wydawcy 

Kotom żyje się lepiej niż nam. Czemu nie wziąć z nich przykładu? Rozszyfrujmy ich sposób postępowania, aspiracje i styl życia.
„Żyć jak kot” to lekki, dowcipny i przenikliwy poradnik o tym, jak radykalnie poprawić sobie komfort życia naśladując domowego kota. To działa!

Moja recenzja książki Żyć jak kot!

O czym jest ta książka? To poradnik dla każdego, kto chciałby brać przykład z kociego życia i żyć jak kot. Autor obserwując koty m.in swojego, przekłada jego zachowania na ludzkie. W tej książce przeczytałam, że człowiek każdego ranka powinien przeciągać się jak kot. Od głowy do stóp. Rozciągnięte powinny zostać również palce dłoni. Dokładnie powinniśmy robić tak jak to robi kot, gdy wstaje z drzemki. Kot nie robi tego bez przyczyny. Robi to dla zdrowia.
Zachowania kotów działają antystresowo, dlatego powinniśmy z nich brać przykład. 

Co mi się nie podoba, że autor i jednocześnie posiadacz kota tak otwarcie w książce pisze
o tym, że jego kot nie jest wykastrowany i wieczorami wychodzi „na kotki”. Wydaje mi się, że taka osoba powinna być przykładem dla innych, gdy wiemy jaki jest ogromny stopień bezdomności zwierząt. No nic, takie jest moje zdanie. Poza tym książka po przeczytaniu spodobała mi się i z chęcią przeczytam kolejne części:)
Tytuły pozostałych części to: Żyć jak kot! Jak sprawić by świat kręcił się wokół ciebie oraz  Żyć jak kot! Czyli Strajbez Ninio, Kojani i 12 innych kocich sekretów. Sezon 2

Żyć jak kot

Wydawnictwo: Wydawnictwo Andromeda
Data premiery: 7.02.2018
Liczba stron: 272
Okładka miękka

Pozdrawiamy
Ola i Kocia gromadka