Książki

Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt – recenzja książki

Lubicie książki o zwierzętach, nauce, i ciekawostki? Jeżeli tak to świetnie trafiliście. Ta książka to skarbnica i zbiór wszystkich tych trzech rzeczy na raz. 

Kudłata nauka

O Autorze 

Liz Kalaugher jest niezależną dziennikarką naukową. Po uzyskaniu tytułu magistra inżynierii materiałowej na Uniwersytecie w Oksfordzie, uzyskała tytuł doktora
w dziedzinie cienkowarstwowych diamentów na Uniwersytecie w Bristolu w Wielkiej Brytanii.
Matin Durrani jest fizykiem. Studiował na Uniwersytecie w Cabridge. 

Kudłata nauka

Od wydawcy 

Dlaczego zwierzęta są mądrzejsze od naukowców?

Zwierzęta, aby przeżyć muszą liczyć na swoje ciało, zmysły, spryt, swoich partnerów i członków stada, ale przede wszystkim na naukę. Od gęsto owłosionych kotów i psów po bezwłose homary czy kałamarnice – fizykę wykorzystują wszystkie stworzenia. Węgorz zabijał kraba za pomocą prądu znacznie wcześniej, niż wynaleziono paralizator. Słoń wyczuwał niebezpieczeństwo, odbierając wibracje poduszkami u stóp, zanim stworzono aparat słuchowy.

★Jak kotu udaje się pokonać grawitację?
★Dlaczego węże udają wężyce, a ssaki sikają 21 sekund?
★Po co reniferom światło ultrafioletowe przy poszukiwaniu jedzenia?

To jedyna książka, dzięki której poznasz sztuczki i przekręty zwierząt oraz zrozumiesz ich zachowanie w walce o przetrwanie. Odkryj świat pełen naukowych praw i eksperymentów, o których badacze nie mieli wcześniej pojęcia. To cudowna, mądra, dzika i naukowa podróż po świecie zwierząt.

„Nie przepadam za komarami, które często nie dają mi spokojnie wędrować po puszczy.
A w szkole fizyki bałem się jak ognia. Po lekturze Kudłatej nauki stał się cud – polubiłem jedno i drugie. To świetna pozycja opowiadająca o tym, jak prawa fizyki działają w świecie zwierząt.” Adam Wajrak

Kudłata nauka

Moja recenzja książki pt. Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt

Jest to świetna książka dla rządnych wiedzy i ciekawostek. Fantastyczne ujęcie nauki
w świecie zwierząt i zwierząt w świecie nauki. Z tej książki naprawdę wiele możecie się dowiedzieć i oczywiście zrozumieć. Polecam ją każdemu kogo interesuje temat zwierząt i nauki.

Kudłata nauka

Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Data premiery: 27. 09. 2017
Liczba stron: 400
Okładka twarda


Pozdrawiamy
Ola i Kocia gromadka

P. S Bardzo przepraszam za moją ostatnią nieobecność, ale natłok obowiązków nie pozwolił mi chwilowo pisać dla Was. Mam nadzieję, że teraz tak jak dotychczas będę do Was wracać co tydzień:)