Recenzje produktów dla kotów, Sanicat, Żwirki

Sanicat – żwirek zbrylający się z mydłem marsylskim

Jak wiecie lubimy testować różne produkty i tym razem padło na Sanicat żwirek zbrylający się z mydłem marsylskim.  Była to nowość w sklepie Zooplus, więc postanowiłam go kupić. Żwirek oceniam w czterech kategoriach: pylenie, chłonność zapachu, zbrylanie i wynoszenie z kuwety. 

Sanicat

Opis producenta

Idealny dla wymagających kotów domowych, które cenią higieniczne otoczenie podczas korzystania z toalety: zbrylający się żwirek Sanicat z mydłem marsylskim pomaga utrzymać kuwetę w czystości i ułatwia sprzątanie dzięki tworzeniu się zwartych grudek.

Żwirek wydziela delikatną woń mydła marsylskiego i niezawodnie wiąże brzydkie zapachy za pomocą tlenu. Granulat jest przyjemnie miękki, a dzięki swojej gruboziarnistej strukturze nie przywiera tak łatwo do kocich łap. To z kolei zapewnia, że ​​żwirek nie jest roznoszony po całym mieszkaniu. Żwirek cechuje się niskim poziomem pylenia, więc wokół kuwety nie tworzą się żadne osady.

Sanicat żwirek zbrylający się z mydłem marsylskim w skrócie

★Pachnący żwirek bentonitowy do kuwety,
★Wiązanie zapachów z tlenem: skutecznie wiąże brzydkie zapachy,
★Przyjemny zapach: delikatna woń mydła marsylskiego,
★Żwirek zbrylający się: wchłania płyny i tworzy łatwe do usunięcia grudki,
★Granulat gruboziarnisty: praktycznie nie przykleja się do łap, dzięki czemu mieszkanie pozostaje czyste,
★Brak osadów: bardzo mało pyłu, nie pozostawia śladów,
★Przyjazny dla łap: miękki dla łap Twojego kota,
★Biodegradowalne opakowanie wykonane z papieru.

Sanicat

Nasza recenzja żwirku Sanicat

Co mogę napisać to przede wszystkim to, że żwirek mało pachnie mydłem marsylskim. Początkowo wydawał się fajny, ale wraz z użyciem jego fajność się skończyła. Mam wrażenie, że on w ogóle nie pochłania zapachu kociego moczu. W związku z tym dla nas jest mało wydajny. Dodatkowo muszę dosypywać pochłaniacz zapachów do kuwety. Pyli na średnim poziomie. W niewielkim stopniu wynosi się z kuwety.  Dobrze się zbryla. Nie należy on jednak do naszych ulubieńców. Szkoda, zapowiadał się bardzo fajnie, a ogólnie oceniając wypadł średnio. Ja osobiście go nie polecam, ale zawsze możecie wypróbować. 

Sanicat

Cena:
2 x 10 l
pojedynczo 79,60 zł
w zestawie 74,80 zł(3,74 zł / l)

Spokojnego tygodnia,
Kocia gromadka