Artykuły, Drapaki

Drapaki dla kota – solidna konstrukcja do drzemek i zabawy

Drapak dla kota to nic innego jak jego osobista przestrzeń służąca do zabawy, prowadzenia ekscytujących polowań, przyjemnych drzemek i będąca jego punktem obserwacyjnym. Wybierając konkretny model drapaka należy uwzględnić jego potrzeby, możliwości fizyczne, tryb życia, wiek oraz temperament. W zależności od tych czynników jak i liczby posiadanych kotów, wyboru dokonasz w podstawowych kategoriach produktów, do których należą drapaki dla kociąt, drapaki dla kotów ras dużych czy drapaki dla kocich rodzin.

www.kociagromadka.pl

Sam rodzaj tapicerki drapaka będzie uzależniony od intensywności jego użytkowania i temperamentu mruczka. Do popularnych propozycji należą drapaki kartonowe wykonane z tektury falistej idealnej do drapania a także naturalne drapaki wykonane z juty. Te ostatnie charakteryzują się wysoką trwałością, sztywnością i bezpieczną konstrukcją.

 Duży drapak dla kotów dużych ras

Przed zakupem konkretnego modelu drapaka zwróćmy uwagę na konstrukcję jego podpór, półek i podestów, tym bardziej jeśli szukamy bazy dla dużego kota. Zastosowanie solidnych mocowań wraz z wykorzystaniem drewnianych elementów i metalowych uchwytów wydłuży żywotność drapaka, zapewniając kotu maksimum bezpieczeństwa. Cięższe i większe koty wspaniale będą czuły się w konstrukcjach powyżej 161 cm a także
w modelach mocowanych do sufitu na solidnych wkrętach, kołkach i podporach. Wysoki drapak to większe pole do popisu i więcej uciechy z prowadzonej zabawy.

 Idealny drapak dla Twojego kota – co powinien zawierać?

Jeśli zastanawiasz się, co powinny zawierać idealne drapaki dla kota, już sama jego obserwacja powinna Ci wiele powiedzieć. Dla kocich pogromców różnego rodzaju szczytów i miłośników wspinaczek idealne będą wysokie drapaki z wysoko ulokowanymi podestami do obserwacji otoczenia i leżankami do leniwych drzemek.  Najpopularniejszymi modelami tego rodzaju drapaków są bazy mierzące 160cm wyposażone
w dwa lub trzy poziomy odpowiednie zarówno dla kocich rodzin jak i dorosłych osobników małych
i średnich ras.

Na co zwrócić uwagę wybierając drapak dla kota?

Drapak jest niezwykle ważnym elementem kociego wyposażenia, gdyż zaspokaja jego naturalne potrzeby, gwarantując bezpieczeństwo zarówno samemu zwierzęciu jak i domowym meblom. Drapak z pluszową zawieszką oraz dodatkowym wyposażeniem w postaci falistej tekturowej maty okazuje się idealnym dodatkiem do pielęgnacji pazurów. Zasada jest jedna – im więcej miejsca do drapania tym lepiej, dlatego przed zakupem warto kierować się zarówno powierzchnią jak i wysokością drapaka. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem kociej rodzinki, gabaryty drapaka dopasuj nie tylko do przestrzeni, w której ma się znajdować lecz i do liczby aktywnych uczestników kocich zabaw. Możesz postawić na różnorodne drapaki dla kota – jak np. wieżę dla kota, domek dla kotów z drapakiem, wielopoziomowe legowisko a także drapak dla kota przyjmujący modny kształt sofy.

Stabilny drapak dla kota

Żeby nic nie zakłóciło naszemu zdobywcy beztroskich zabaw i polowań, koniecznie wybierzmy stabilny model drapaka wzbogacony o dodatkowe półki, pudełka i legowiska, pokryte miękką tapicerką. Stabilność drapaka ma ogromne znaczenie, by w trakcie intensywnej zabawy nie uszkodzić mebli i zapewnić kotu bezpieczeństwo w przypadku wywrócenia się konstrukcji.

Podsumowując, pamiętaj, że im droższy i solidniejszy drapak kupisz, tym radość mruczka z jego użytkowania będzie długofalowa, a przecież to o nią chodzi wszystkim kocim właścicielom. Nowoczesny drapak to niesamowity plac zabaw dla naszych futrzastych i temperamentnych przyjaciół, dlatego warto zapewnić im tą całą masę kociej frajdy. Pamiętajmy tylko o jego stabilności i dostosowaniu liczby akcesoriów zgodnie
z wiekiem, preferencjami i temperamentem Twojego mruczka. 

 Artykuł sponsorowany