Recenzje karm, Recenzje produktów dla kotów

Ekologiczna karma Yarrah BIO dla kociaków – recenzja

Witam Was! Kolejna niedziela i kolejny wpis. Tym razem postanowiłam stworzyć dla Was recenzję ekologicznej karmy Yarrah BIO. Skuszona dobrymi opiniami, składem i przede wszystkim tym, że karma jest nietestowana na zwierzętach zakupiłam pakiet próbny. Pierwszy raz był to niewielki pakiet 6 szt. kwadracików po 100 g karmy z makrelą i kurczakiem. Koty zjadły ją z dużym apetytem. Gorzej już było przy drugim zamówieniu, gdy kupiłam 24 kwadraciki. Tu zaczęły się schody. Kociaki podeszły, powąchały i odeszły. Coś było nie tak…www.kociagromadka.pl

Produkt sam w sobie jest ekologiczny, a składniki pochodzą z certyfikowanych gospodarstw rolnych. 

Co jakiś czas jesteśmy zmuszeni zmieniać karmę ponieważ jedzenie naszym kociakom się nudzi i po pewnym czasie zostawiają pełne miski, bez względu na to, czy są głodne czy nie. Nie zawsze jednak uda mi się dokonać dobrego wyboru. Czasami zdarza się tak, że kupuję karmę drogą z bardzo dobrym składem, a żadne z czwórki nie chce jej tknąć, a wtedy ręce wszystkim opadają do samej ziemi. Zastanawiamy się wtedy co dalej. Czy Wy też macie takie problemy z futrzakami? Jeżeli tak to jak sobie radzicie? 

Cechy charakterystyczne karmy Yarrah BIO: 

Nie zawiera organizmów modyfikowanych genetycznie

Brak wykorzystania herbicydów i pestycydów przy uprawie przypraw

Brak wykorzystania hormonów przy hodowli zwierząt

Brak wykorzystania cukrów i wyrobów mlecznych

Brak wykorzystania chemicznych środków koloryzujących, smakowych i zapachowych

Zawiera naturalne związki mineralne i witaminy służące do zakonserwowania

Głównym źródłem białka jest mięso z kurczaka, które zawiera wysokowartościowe białka i jest lekkostrawne. Naturalne witaminy i minerały nadają sierści blasku i zwiększają odporność Waszego kota.

www.kociagromadka.pl

Skład: Kurczak z makrelą: 45% mięsa* i mięsnych produktów ubocznych*, ryba i rybne produkty uboczne (makrela min. 4%), minerały.

* = z hodowli i upraw ekologicznych, EKO, Skal 1301.

Dodatki:
witamina A (2.500 IE/kg), witamina D3 (200 IE/kg), witamina E (10 mg/kg), tauryna (375 mg/kg), miedź (2,8 mg/kg)

Składniki analityczne: Białko surowe 9.5 %, Tłuszcz surowy 4.5 %, Włókno surowe 0.4 %, Popiół surowy 2.0 %, Wapń  3700.0 mg/kg, Wapń 2400.0 mg/kg, Magnez 220.0 mg/kg, Wilgotność 81.0 %, Jod  0.5 mg/kg, Miedź 1.0 mg/kg, Sód 3900.0 mg/kg, Tauryna 375.0 mg/kg, Cynk 20.0 mg/kg.

Ogólnie rzecz biorąc, po przeczytanych przeze mnie opiniach mogłam wywnioskować, że karma jest dobra i zdrowa dla futrzaków. Jednak po przetestowaniu jej przez nie i braku akceptacji, już jej nie zakupię. Poza tym po dokładniejszej analizie, nie jestem przekonana do składu, który zdecydowanie mógłby być lepszy, pomimo jej ekologicznych właściwości. 

Dajcie znać, co uważacie na temat tej karmy i jeżeli dawaliście ją swoim kociakom, to jak na nią zareagowały???