Recenzje produktów dla kotów

Karma GranataPet DeliCatessen – recenzja

Kochani Kociarze! Dzisiaj nadszedł kolejny dzień, w którym przedstawię Wam coś nowego.

Dzisiejszy post będzie dotyczył karmy, którą zakupiliśmy w sklepie internetowym zooplus.pl. Większość zakupów robię w tym sklepie, chyba, że coś fajnego dla futrzaków znajdę gdzieś indziej. Tym razem opiszę karmę GranataPet DeliCatessen zakupioną w pakiecie mieszanym sześciu puszeczek po 200 g.

Jak większość z Was wie z kotami i jedzeniem bywa różnie. My już stajemy na głowie wybierając co lepszą karmę żeby, cała czwórka coś zjadła. Tak więc, zmieniliśmy im karmę na wysokomięsne pasztety. Jak na karmę zareagowała Kocia Gromadka??? Zachęcam do lektury.

popr 2Karma GranataPet DeliCatessen

Karma GranataPet DeliCatessen – pakiet mieszany

To co o karmie pisze producent: Bogate w białko pożywienie z dopasowaną, umiarkowaną zawartością tłuszczu jest wyjątkowo lubiane przez koty. Są one z natury drapieżnikami i mięsożercami i ich układ pokarmowy jest do tego odpowiednio przystosowany. Zboża są dla nich ciężkostrawne, trudne do przyswojenia. Z tego powodu w karmach GranataPet nie znajdziesz nawet najmniejszej ilości dodatków zbożowych, przez co gwarantują optymalne i naturalne pożywienie.

Ta wysokiej jakości karma jest produkowana wyłącznie w Niemczech i Austrii ze starannie wybranych i świeżych składników. Dzięki gotowaniu na parze zachowuje wszystkie witaminy, istotne kwasy tłuszczowe i cenne substancje odżywcze.

Zalety karmy GranataPet DeliCatessen

Miejsce produkcji: wyłącznie w Niemczech i Austrii

Niezbędna tauryna: wzmacnia wzrok i działanie mięśnia sercowego, poprawia samopoczucie kota

Duża zawartość mięs, brak zbóż: optymalne i naturalne żywienie, bogate w białka i dobrze przyswajalne

Pestki owocu granatu: bogate w potas, witaminę C, wapń i żelazo oraz kwas elagowy – bioaktywną substancję czynną, która:

chroni komórki i tkanki organizmu przed wolnymi rodnikami (działanie przeciwutleniające), odtruwa, usprawnia odnawianie komórek

wzmacnia serce, krwiobieg i układ odpornościowy: chroni przed infekcjami, hamuje rozwój procesów zapalnych, usprawnia ukrwienie, wpływa na przemianę materii

pozytywnie wpływa na mózg i nerwy oraz oczy: wspomaga wydajność umysłową, chroni komórki nerwowe

Dodatek oleju z łososia: wielonienasycone kwasy tłuszczowe, przede wszystkim omega-3, korzystnie wpływają na przemianę materii, skórę i sierść

Produkty GranataPet nie zawierają: zbóż, mięsa formowanego (połączonych kawałków mięsnych), mączki kostnej, soi, sztucznych barwników i aromatów, K3. GranataPet nie przeprowadza również doświadczeń na zwierzętach.

Bez tytułu          Źródło: http://www.chaoskatzen.de/forum/topic6117-15.html

Zamówiliśmy pakiet próbny I, który zawiera

1 x Kaczka i drób

1 x Łosoś i indyk

1 x Cielęcina i królik

1 x Jagnięcina i indyk

1 x Łosoś i owoce morza

1 x Ryby karpiowate i ragout z dziczyzny

Jak kociaki zareagowały na karmę?

Skład poszczególnych smaków

 

Kaczka i drób:

mięso z kaczki i drobiu (72%) (kaczka 36%: mięso mięśniowe, serce, wątroba i drób 36%: mięso mięśniowe, serce, żołądki, wątroba), bulion z kaczki i drobiu (25%), pestki owocu granatu (1%), olej z łososia (1%), minerały (1%).

Łosoś i indyk:

łosoś i mięso z indyka (72%) (łosoś 20% i indyk 52%: mięso mięśniowe, serce, wątroba), bulion z indyka i łososia (25%), pestki owocu granatu (1%), olej z łososia (1%), minerały (1%).

Cielęcina i królik:

mięso cielęce i królicze (72%) (cielęcina 36%: mięso mięśniowe, serce, płuca, wątroba i królik 36%: mięso mięśniowe serce, wątroba), bulion z cielęciny i królika (25%), pestki owocu granatu (1%), olej z łososia (1%), minerały (1%).

Jagnięcina i indyk:

mięso jagnięce i indycze (72%) (jagnięcina 36%: mięso mięśniowe, serce, płuca, wątroba i indyk 36%: mięso mięśniowe serce, wątroba), bulion jagnięcy i indyczy (25%), pestki owocu granatu (1%), olej z łososia (1%), minerały (1%).

Łosoś i owoce morza:

mięso z łososia, owoców morza i kurczaka (72%) (łosoś 25%, owoce morza 25% i kurczak 22%: mięso mięśniowe serce, żołądki, wątroba), bulion kurczęcy i rybny (25%), pestki owocu granatu (1%), olej z łososia (1%), minerały (1%).

Ryby karpiowate i ragout z dziczyzny:

ryby karpiowate i dziczyzna (72%) (ryby karpiowate 20% i dziczyzna 52% : mięso mięśniowe, serce, żołądki, wątroba), bulion rybny i z dziczyzny (25%), pestki owocu granatu (1%), olej z łososia (1%), minerały (1%).

popr 1

Cena: 29,80 zł/ 6 x 200 g

Reakcja Kociej Gromadki na karmę

Początkowo muszę przyznać był ogromny entuzjazm natomiast z każdą kolejną puszeczką było coraz gorzej. Podchodzili, powąchali i odchodzili, w ogóle nie chcieli jej jeść, więc poczęstowałam Granatą kociaki spod bloku. Wydawałoby się, że skład bardzo dobry, że polecana przez wielu posiadaczy kotów, a tu taka średnia reakcja. Będę próbowała jeszcze przekonywać, może na zmianę z ich ulubioną karmą coś się zmieni.

Czy Wasze kociaki lubią tą karmę? Jak radzicie sobie z niejadkami bo my, wychodzimy z siebie.

Pozdrawiam