Recenzje produktów dla kotów

Fantastyczne produkty do pielęgnacji kuwety – recenzja

Ostatni w Drogerii Rossmann pojawiło się wiele fajnych produktów. Pomiędzy nimi znalazłam zestaw do pielęgnacji kociej kuwety i jej okolic.

Są to dwa produkty:

Prince, hygiene & care, proszek do dezynfekcji żwirku 3w1 i Prince, hygiene & care, antybakteryjny płyn do czyszczenia kuwet i podłóg, rumiankowy. 

www.kociagromadka.pl

Prince, hygiene & care, proszek do dezynfekcji żwirku 3w1

www.kociagromadka.pl

Co producent pisze o produkcie

Antybakteryjny płyn Prince do czyszczenia kuwet i podłóg to wyjątkowo skuteczny i wydajny środek do mycia o nowoczesnej formuje, wysokiej skuteczności i przyjemnym zapachu. Podczas mycia kuwet i podłóg w otoczeniu zwierząt domowych zwykłymi detergentami, pozbywamy się tylko powierzchniowych zabrudzeń, jednak w zakamarkach pozostaje wiele niebezpiecznych bakterii i grzybów. Zastosowanie płynu Prince zawierającego antybakteryjne substancje czynne doskonale usuwa zwykłe zanieczyszczenia oraz przyczynia się do zwalczania bakterii i grzybów, a także znakomicie neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Zastosowanie. Spryskać płynem powierzchnię kuwety lub podłogi, rozprowadzić preparat na całej powierzchni np. za pomocą szmatki lub mopa i pozostawić na kila minut. Następnie powierzchnię wytrzeć i wysuszyć.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa. Stosowanie produktu zgodnie z zaleceniami nie stwarza zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Nie rozpylać w pobliżu pokarmu lub wody. Przechowywać w miejscu trudno dostępnym dla dzieci. Unikać kontaktu z oczami. Po kontakcie z oczami obficie przemyć je wodą.

 
 Skład: Produkt zawiera amfoteryczne związki powierzchniowo czynne <5%, konserwant (Trimetylotriacinotrietanol), kompozycje zapachową.

Cena: 13,99 zł/500 ml

Prince, hygiene & care, antybakteryjny płyn do czyszczenia kuwet i podłóg, rumiankowy

www.kociagromadka.pl

Co producent pisze o produkcie

Innowacyjny produkt oparty głównie o składniki naturalne, stworzony w celu zapewnienia optymalnych warunków bytowych dla zwierząt domowych. Receptura opracowana przez najlepszych specjalistów pozwoliła uzyskać produkt wszechstronny o działaniu dezynfekującym (eliminacja bakterii, wirusów i grzybów), neutralizującym przykre zapachy oraz aromatyzującym pomieszczenia.

Przygotowanie i stosowanie. Zaleca się stosowanie Prince Dezynfekcja 3w1 do codziennej dezynfekcji żwirków, kuwet, piasku, trocin, ściółki, siana i innych rodzajów podłoży stosowanych w hodowli zwierząt. Produkt można stosować codziennie. Oczyszczoną kuwetę należy wysuszyć ręcznikiem papierowym. Wsypać warstwę preparatu Prince Dezynfekcja 3w1 zakrywając dno kuwety. Następnie wsypać żwirek (lub inne podłoże) i ponownie cienką (ok. 1-2 mm) warstwę produktu na całej powierzchni żwirku. Aby zapobiec roznoszeniu preparatu na łapach sugerujemy wstrząśnięcie kuwetą, tak by preparat został wymieszany z górną warstwą żwirku (lub innego podłoża).

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa. Nie stwierdzono działań ubocznych szkodliwych dla ludzi i zwierząt (Badania Toksykologiczne, Instytut Pracy im. Nofera w Łodzi, 2014). Jednak podczas stosowania produktu należy chronić drogi oddechowe i oczy przed bezpośrednim oddziaływaniem preparatu. W razie potrzeby wezwać lekarza. W przypadku podrażnienia dróg oddechowych preparatem, należy wyjść na świeże powietrze i wezwać pomoc lekarską. W przypadku podrażnienia skóry, objawiającego się wysuszeniem, należy skórę przemyć wodą. Gdy preparat dostanie się do oczu, należy przemywać je dużą ilością czystej wody przez co najmniej 15 minut i skonsultować się z lekarzem. W przypadku spożycia znacznej ilości preparatu należy pić dużo czystej wody lub mleka, nie prowokować wymiotów. Wezwać lekarza. Nie stosować łącznie lub w obecności wodorotlenku wapnia lub sodu.

Skład: Substancja czynna: tosylochloramidum sodium 0,25g/100g (0,25%). Pozostałe składniki: substancje mineralne, surowce kopalne oraz inne występujące w naturalnym środowisku, wyciągi z roślin.

Cena: 9,99zł/ 400g

Moja opinia o produktach:

Środki pięknie pachną. Proszę fantastycznie pochłania nieprzyjemnie zapachy z kuwety, jest bardzo wydajny. Mnie jedno opakowanie starcza na około 2 miesiące. Spray natomiast pachnie rumiankiem. Starcza na około 3-4 miesiące pomimo tego, że używam go przy każdym większym sprzątaniu kuwety. Spryskuję kuwetę po umyciu jej pod prysznice i odstawiam na jakiś czas. Robię tak, zazwyczaj, aż do zniknięcia piany, a następnie wycieram kuwetę do sucha ręcznikiem papierowym. To samo robię z okolicą kuwety spryskuję podłogę i ściany w około kuwety. Po wszystkich wykonanych czynnościach wszystko pięknie i świeżo pachnie. Na obecny moment nie mam zastępnika tych produktów.

Co uważacie na temat tych produktów? Stosowaliście je już? Dajcie znać 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ewa

    Recenzja to nie jest spisywanie z opakowania co producent mowi o produkcie i innych informacji tylko wlasne spstrzezenia i uwagi wynikajace z stosowania produktu. Chyba, ze to reklama jest

    • Oczywiście piszę również moje spostrzeżenia, ale dobrze też jest napisać co producent pisze na temat swojego produktu. Można się również z opisem firmy nie zgodzić lub się z nim zgodzić. Opis producenta przedstawiam po to, aby czytelnik zaznajomił się również z produktem, którego jeszcze nie zna. Pozdrawiam!

  • Witek

    Stosuję proszek i spray. Proszek ładnie pachnie i skutecznie zabija nieprzyjemne zapachy, spray wali spirytusem. Ale do odkażania kuwet jest ok tylko potem trzeba dobrze spłukać.