Akcje dla zwierzaków, Smycz dla psiaka!!!

Nowa akcja dlaSchroniska.pl Weź udział!

akcja dlaschroniska.pl

Mój blog po raz kolejny bierze udział w akcji pomocy dla zwierzaków. Tym razem jest to akcja przebiegająca pod hasłem: Wesprzyj bezdomniaka – dołącz do akcji „Smycz dla psiaka”. Fakt faktem psi artykuł, ale dlaczego kociaki nie mogą pomóc psiakom???

Coraz ładniejsza pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Lubimy to nie tylko my – ludzie – ale i czworonogi, także te bezdomne. Dla podopiecznych schronisk spacery to z jednej strony chwile radości, z drugiej zaś czas nauki obcowania z człowiekiem i tym samym zwiększania swoich szans na adopcję.

Do przeprowadzania takich przyjemnych i potrzebnych lekcji niezbędne są jednak smycze. Teraz każdy z nas może podarować je bezdomnym zwierzakom z całej Polski, między innymi z Wielkopolski, nie wychodząc z domu. Na platformie ruszyła bowiem właśnie internetowa zbiórka pod hasłem „Smycz dla psiaka”.

akcja dlaschroniska.pl

Zasady akcji…

Spacery to dla bezdomnych zwierzaków świetna okazja do socjalizacji oraz oswajania z otoczeniem. Podczas nich psiaki mają też szansę na zabawę, której są tak spragnione po wielu godzinach spędzonych w schroniskowych boksach. Kiedy już przychodzi ten upragniony czas ruchu na świeżym powietrzu, zadaniem opiekunów jest między innymi zapewnienie pupilom bezpieczeństwa, a do tego niezbędne są wytrzymałe smycze. – Te produkty, gdy są regularnie używane, szybko się przecierają, czasem też psy je przegryzają, dlatego w placówkach takich jak nasza trzeba je dość często wymieniać. Zapotrzebowanie na nie w zasadzie się nie kończy, dlatego chętnie dołączyliśmy do akcji „Smycz dla psiaka” i z góry dziękujemy każdemu, kto wesprze w jej ramach naszych podopiecznych – mówi Małgorzata Lamperska ze Schroniska dla zwierząt w Poznaniu.

Żeby to zrobić, wystarczy kilka minut i kilkanaście złotych. Najpierw na platformie www.dlaSchroniska.pl należy wskazać schronisko czy fundację oraz czworonoga z danej placówki, którego planujemy obdarować. Następnie wybiera się produkt, który chce się kupić wskazanemu zwierzakowi i przechodzi się do płatności. Całość przypomina zakupy w sklepie internetowym, jednak darczyńcy nie muszą przejmować się kwestią przesyłki, bo organizatorzy przekazują sprezentowane w ten sposób produkty do konkretnych pupili bezpośrednio, a pomagający nie ponoszą kosztów przesyłki.

akcja dlaschroniska.pl

Co jest potrzebne ? 

Wbrew częstej opinii poza artykułami pierwszej potrzeby jak jedzenie czy leki, w schroniskach potrzebne są również inne produkty. To od przedstawicieli tych placówek wiemy, jakie dokładnie, bowiem to oni przygotowują i przekazują nam listy rzeczy niezbędnych pupilom. Umieszczamy je na platformie www.dlaSchroniska.pl. To właśnie w odpowiedzi na zgłaszane przez nich zapotrzebowanie zorganizowaliśmy zbiórkę „Smycz dla psiaka” – mówi Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl, która jest organizatorem wspomnianej akcji. Docelowo ta inicjatywa ma pomóc czworonogom także w kontakcie z potencjalnymi nowymi opiekunami. – Dla osób myślących o adopcji duże znaczenie ma to, jak zwierzę się zachowuje. Wiele bezdomnych psów ma problem z tym, żeby dać się prowadzić. Wymaga to nauki w praktyce, podczas spacerów, dlatego nowe smycze są dla nas tak ważne – mówi Małgorzata Lamperska.

Do kiedy trwa akcja? 

Zbiórka „Smycz dla psiaka” potrwa do końca lipca. Organizowana jest w ramach prowadzonej od prawie trzech lat akcji dlaSchroniska.pl. Co miesiąc do psów i kotów z kilkudziesięciu schronisk i fundacji z całej Polski, w tym z Poznania, Gaju, Dalabuszek czy  Konina, trafiają dary ufundowane przez internautów. Jest to między innymi karma, witaminy, środki czystości czy legowiska.

Pomagajmy zwierzakom! Warto! Pamiętajcie, dobro zawsze powraca !!!