Recenzje produktów dla kotów

Karma Purizon – Recenzja

Karma Purizon jest to sucha karma o wysokiej jakości. Moje wszystkie cztery koty ją uwielbiają. Jest cruelty free (nietestowana na zwierzętach) czyli produkowana bez cierpienia zwierząt. Dość długo poszukiwałam takiej właśnie karmy, ponieważ bardzo ważne jest dla mnie, aby inne zwierzęta nie musiały cierpieć przy produkcji pokarmu dla moich kotów. Dostępna  jest w trzech wariantach smakowych: kurczak i ryba, ryba oraz kurczak i jagnięcina. Niedawno został  wprowadzony również  wariant z kurczakiem dla kociąt. Karmę można zakupić tylko w internetowym sklepie zoologicznym www.zooplus.pl

www.kociagromadka.pl

Oznaczona jest symbolem: 

Bez tytułu

Smak: Kurczak i ryba

www.kociagromadka.pl

Skład: 30 % świeży filet z kurczaka bez kości, 28 % suszony filet z kurczaka, 18 % ziemniaki, 5 % tłuszcz kurczaka, 2 % suszone jajko, 1,5 % śledź ze świeżego połowu, 1,5 % suszony śledź, tran (100 % tłuszcz ze śledzia), hydrolizowane białko zwierzęce, włókno groszku, suszona marchew, 1,6 % suszona lucerna, inulina, fruktooligosacharydy, mannooligosacharydy, 0,5 % suszony granat, suszone jabłko, suszony szpinak, 0,3 % Psyllium, suszona czarna porzeczka, suszone słodkie pomarańcze, suszone jagody, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, 0,2 % korzeń kurkumy, 0,12 % glukozamina, 0,09 % siarczan chondroityny.

Smak: Ryba

www.kociagromadka.pl

Skład: 30 % śledź ze świeżych połowów, 28 % suszony śledź, 18 % ziemniaki, tran (100 % oleju ze śledzia), 2 % suszone jajko, hydrolizat białka zwierzęcego, włókna groszku, suszona marchew, 1,6 % suszona lucerna, inulina, fruktooligosacharydy, mannooligosacharydy, 0,5 % suszone pomarańcze, suszone jabłka, suszony szpinak, 0,3 % nasiona babki, suszone czarne porzeczki, suszone jagody chlorek sodu, suszone drożdże piwne, 0,2 % korzeń kurkumy, 0,12 % glukozamina, 0,09 % siarczan chondroityny.

Smak: Ryba i jagnięcina 

www.kociagromadka.pl

Skład: świeże mięso jagnięce bez kości 28%, suszone mięso jagnięce 26%, ziemniaki 18%, tłuszcz zwierzęcy 5%, jajko w proszku 2%, świeży śledź bez ości 1,5%, suszony śledź 1,5%, olej ze śledzia, hydrolizowane białka zwierzęce, włókna grochowe, suszona marchew, inulina, fruktooligosacharydy, mannanooligosacharydy, suszony owoca granatu, suszone jabłko, suszony szpinak, psyllium 0,3%, suszone czarne porzeczki, suszona pomarańcz, suszone borówki, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, korzeń kurkumy 0,2%, glukozamina 0,12%, siarczan chondroityny 0,09%, ekstrakt z nagietka

www.kociagromadka.pl

Wielkość jednej kuleczki to około 8-10 mm

Karmę do miseczki wsypuję rano do śniadania, a wieczorem do kolacji. Karma tak kociakom smakuje, że znika w momencie. Jeżeli zjedzą ją w ciągu dnia to już im nie dosypuję. Czekają do kolacji. Podaję ją im jako dodatek do karmy mokrej. Musimy pamiętać, że nie należy kota przekarmiać. Do każdego posiłku nasz ulubieniec powinien mieć dostęp do świeżej wody. 

Cena pakietu próbnego składającego się z trzech smaków wynosi

 39,90 zł/ 1,2kg.

Pokarm mogę szczerze i  gorąco polecić, ponieważ widzę dużą poprawę w  kondycji fizycznej przede wszystkim Inki, która jest alergikiem i bardzo źle reagowała na inne wcześniej podawane karmy.  Nightka jest bardzo wybredną kotką, a karmy Purizon sobie nie odpuści. Natomiast Kulka i Precel chłoną ją, nie patrząc na smak. 

 • Oczywiście miałam troszkę zawirowań stąd przerwa. Właśnie na nowo zaczynam 😀 pozdrawiam

 • Oczywiście, miałam małą przerwę, ale na nowo zaczynam pisać 🙂 pozdrawiam

 • Kacper Ghaspar EM

  Strasznie naciągana ta recenzja… ;/ więcej informacji co do opisu składu, np. dlaczego taki a nie inny zestaw składników w danej karmie i jaki faktycznie ma to impakt na naszych pupili.
  Mer

  • Szczerze nie rozumiem… Jaki impakt ? Napisałam, że kotka alergiczka nie ma po niej żadnych sensacji. Do tej pory załatwiała się z krwią… Zawsze można się mnie dopytać. Nigdy nie robię z tego żadnych problemów. Dlaczego recenzja naciągana? Napisałam to co uważałam na tamten czas za słuszne. Była to moja chyba pierwsza recenzja jaką kiedykolwiek napisałam…

 • Lucyna Szczupakowska

  No, twoje koty codziennie jedzą purizona, a za chwilę będa miały rozwalone nerki.

  • Tak jedzą. Jedzą karmę dobrej jakości, która dodatkowo wspiera układ moczowy. Do tego zawsze mają miseczkę z wodą. Kiedy chcą piją. Nie jedzą tylko suchej karmy. Mają ją do przegryzienia.

   • Lucyna Szczupakowska

    sucha karma to nie jest karma dobrej jakości. ona nawet nie stała obok w ogóle jakiejkolwiek karmy. to jest nienadająca się do niczego wysuszona pasza.

   • Lucyna Szczupakowska

    nie mówiąc o tym, że po prawej stronie jest niepoprawna grafika. i koty, i kotki się kastruje, nie sterylizuje.