Książki

Recenzja książki pt. KOT. Historia i legendy

„Kto mnie kocha, kocha mojego kota” głosił pewien siedemnastowieczny pisarz. To wstęp do mojego wpsiu na temat książki o historii kotów.   
Jak wielu z nas zastanawiało się kiedykolwiek nad historią magicznych stworzeń jakimi są koty? Przed Wami kolejna recenzja książki o kotach. Historię magicznych istot opisało już wielu pisarzy. Jednym z nich jest pisarka Laurence Bobis.

www.kociagromadka.pl

Parę słów o książce

Książka jest kolejną inetersującą pozycją przedstawiającą historię kotów. Ciekawe opowieści ukazują kota
w różnych momentach w dziejach. Napisana jest interesująco, choć dla mnie przyjemniej czytało się pozycję Madleine Swan pt.”Historia kotów”. Recenzję tej książki możecie przeczytać tutajWedług mnie powoduje to drobny druk i brak ilustracji. Przydałyby się np. przy opisach dzieł sztuki.  Mimo wszystko autorka pisze
z precyzją i podczas czytania zauważalny jest ogrom pracy włożny podczas tworzenia książki. Przedstwiono ogromną ilość wiedzy historycznej. 

Książka nie tylko dla miłośników kotów, ale także dla każdego kto chciałby wzbogacić swoją wiedzę o liczne historie i ciekawostki.
Moim zdaniem warto przeczytać dla wyrobienia sobie zdania o niniejszej pozycji. 

www.kociagromadka.pl

Książka jest teraz bardzo trudno dostępna, a jeżeli można ją kupić to jej cena jest zdecydowanie wysoka. Jeden z egzemplarzy widziałam na Allegro w cenie około 70zł.

Ilość stron: 366
Oprawa: twarda
Cena: około 30zł (za tyle kupowałam)
Wydawnictwo: Avalon, Kraków 2008 r.

Jestem ciekawa czy cztaliście tę książkę?  Lubicie taką literaturę?