Akcje dla zwierzaków

Częstochowska Strefa Kota – Czym jest?

Ten wpis jest poświęcony kotom i grupie osób, która walczy o ich lepszy los.

www.kociagromadka.pl

Czym jest Strefa Kota?

Strefa kota to grupa prywatnych osób, które kochają koty i starają się o poprawę bytu tych wolnożyjących. Szefowa naszej grupy sterylizacją i leczeniem kotów miejskich zajmuje się już ponad 20 lat. Nie jest lakarzem weterynarii. Wszystko to zaczęła robić z miłości do futerek. Opiękę nad kotami sprawujemy poza swoimi codziennymi obowiązakami tj. pracą i domem. Strefa kota działa w Częstochowie. Pomagamy też futrzakom z miejscowości ościennych takich jak: Kłomnice, Zawada, Poczesna, Mstów czy Kłobuck. Często zdarza się, że pod naszą opieką znajduje się ponad 100 kotów w domach tymczasowych. Domów jest ogromny deficyt.
To jest nasza największa boloczka. Wyłapujemy koty na zabiegi kastracji i sterylizacji. Tym, które nie są dzikie poszukujemy domów stałych natomiast te, którym ciężko byłoby zaaklimatyzować się w domu wypuszczamy w miejsce bytowania. Zazwyczaj są to miejsca zaaopiekowane przez karmicieli. Obecnie mamy pod naszą opieką, kilka kotków, które w domach tymczasowych przebywają już ponad rok. Jest to spowodowane tym, że nie są to kotki – miziaki. Nie siedzą u ludzi na kolanach i nie lubią się przytulać. Natomiast, gdy widzą człowieka od razu zaczynają mruczeć.

Fundusze na leczenie

Dla nas najważniejsze jest, aby kotek był przede wszystkim po zabiegu. Bardzo często się zdarza się, że kociak złapany na zabieg potrzebuje dodatkowego leczenia. Bardzo często zadarzają się różnego rodzaju infekcje
w tym m.in koci katar, który jak wie wielu kociarzy długo i cieżko się leczy. Wiele kociaków trafia też do nas w stanie bardzo ciężkim, skrajego wyczerpania, zaawansowanych chorób. Koszty leczenia są ogromne.
Fundusze pozyskujemy z naszych własnych pieniędzy, datków, które zbieramy na zakładanych przez nas zrzutkach, przy pomocy zaprzyjaźnionej akcji „Powszechna strylizacja” a także miasto Częstochowa co roku przeznacza fundusze na strylizację kotów wolnożyjących. Staramy się, aby regularnie co miesiąc odbywał się bazarek charytatywny, z którego wszystkie zarobione pieniądze przekazywane są na leczenie i zabiegi.
Dla nas los futrzaków jest bardzo ważny, dlatego często pomimo braku funduszy i miejsca, decydujemy się pomóc kolejnej kociej biedzie. Interwencje odbywają się bardzo często o każdej porze dnia i nocy. 

Kto i jak może pomóc?

Każdy kto ma tylko ochotę. Dobrze jest też, żeby osoba dysponowała samochodem. W takiej działalności bez samochu jak bez przysłowiowej „ręki”. Jest to spowodowane tym, że koty trzeba rozwozić po lecznicach
z miejsc, w których zostały złapane, a następnie z lecznic do domów tymczasowych lub w miejsca bytowania po zakończonym leczeniu. Owszem, nie jest to obligatoryjne, ale ułatwiające działalność. Bardzo często organizujemy zbiórki karmy, ponieważ na to brakuje nam pieniędzy. Nie karmimy tylko kotów będących pod opieką domów tymczasowych, ale także te, które są na dworze dokarmiane przez karmicieli. W związku z tym, jeżeli ktoś chce pomóc kupując karmę również jesteśmy bardzo bardzo wdzięczni. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc, ponieważ każda puszka karmy i każdy grosz liczą się tak samo!!

Nasi podopieczni

Cooki i Gandalf

www.kociagromadka.pl

Pola

www.kociagromadka.pl

Serduszka

www.kociagromadka.pl

Niteczka

www.kociagromadka.pl

Kociaki pokazane tu na blogu to tylko przedstawiciele naszej adopcyjnej grupy:) 
W celu obejrzenia wszystkich naszych podopiecznych oraz naszych działań odsyłam na profil Strefy kota na Facebook’u.

STREFA KOTA

Szczegółowe informacje o każdym kociaku otrzymacie kontaktując się z nami poprzez fanpage. 

Jeżeli jesteś zaintersowany adopcją naszego podopiecznego prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej na naszym fanpag’u na Facebook’u.