Książki

Czy da się wytresować kota? – recenzja książek „Jak wytresować kota”

Kiedy na spotkaniu ze znajomymi poruszyliśmy temat ostatnio przeczytanych książek, ja rzuciłam, że właśnie czytam „Jak wytresować kota”. Kolega, który ma kota od razu zapytał się: „A da się?”. No właśnie pytanie, na które większość kociarzy zna odpowiedź. Kotu można pokazać, że można to zrobić tak czy siak. Można mu powiedzieć, że tak robić nie może. Ale czy można go wytresować? Na to pytanie znajdziecie również odpowiedź czytając trzy części książek Dawida Ratajczaka. 

www.kociagromadka.pl

Kilka słów o autorze

Dawid Ratajczak – urodzony 22 stycznia 1984 roku w Ostródzie.
Prywatnie mąż i „właściciel” dwóch kotów.
Uwielbia dobrą literaturę, lubi bieganie i toleruje pracę na etacie. Miłośnik książek, wychodzi z założenia, że czytanie to integralna część pisania. Do jego ulubionych autorów należą J.R.R. Tolkien, Terry Pratchett
i H.P. Lovecraft.
Literacko zadebiutował w 2015 roku książką „Jak wytresować kota?”.
Inspirację do pisania czerpie z obserwacji życia, zachowań ludzkich (i kocich) oraz poranków z kawą.
Wbrew wszelkiemu rozsądkowi studiował matematykę na Politechnice Gdańskiej.
Na przestrzeni ostatnich lat miał okazję pracować między innymi w Trójmieście i Paryżu, teraz jego życie zatoczyło krąg i wrócił na Mazury. Skąd póki co nie zamiesza się nigdzie ruszać.

Jak wytresować kota?

„Posiadanie kota daje nam możliwość poczucia się we własnym domu jak gość”. Tak twierdzi autor.

www.kociagromadka.pl

www.kociagromadka.pl

www.kociagromadka.pl

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
Data premiery: 2015-02-25
Liczba stron: 288

Jak wytresować kota? Część 2. Techniki zaawansowane 

„Wiedza o kotach to dziedzina, przy której fizyka kwantowa wygląda jak ubogi kuzyn ze wsi” – tak twierdzi Autor „Jak wytresować kota”.

www.kociagromadka.pl

www.kociagromadka.pl

www.kociagromadka.pl

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
Data premiery: 2017-05-10
Liczba stron: 216

Jak wytresować kota 3. Wiedza tajemna

Spróbujmy zobaczyć, jak to jest być kotem, a zyskamy nową perspektywę na niektóre nasze międzygatunkowe nieporozumienia.

www.kociagromadka.pl

www.kociagromadka.pl

www.kociagromadka.pl

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
Data premiery: 2018-09-27
Liczba stron: 232

Moja recenzja książek

Postanowiłam nie recenzować każdej części osobno, bo jakbym się rozpisała powstałaby z tego epopeja.
W związku z tym napiszę jedną recenzję o wszystkich trzech częściach. Wszystkie trzy książki są fantastyczne. Oprócz wielu porad znajdziemy w nich również śmieszne anegdoty. Porady dotyczą m.in żywienia, korzystania z kuwety, różnorakich kocich zachowań. Moim zdaniem każdy może z nich skorzystać, ponieważ czytając je prawie każdą kwestię dopasowywałam do moich kotów oraz historii z nimi związanych. Książki napisane są bardzo przystępnym językiem. Według mnie napisane są zupełnie inaczej niż książki o kotach, które czytałam do tej pory.  Czyta się je przyjemnie i szybko. Gdy je czytałam siedziałam na ławce, podczas drzemek Kostka. Bardzo często śmiałam się tak, że ludzie się na mnie patrzyli. Po prostu wyobrażałam sobie moje koty w danej sytuacji, myśląc, że każdy opiekun kota to przeżywa:) Teksty okraszone są śmieszymi rysunkami, które urozmaicają czytanie. Ważne kwestie wypisane są wyraźną czcionkę i zdecydowanie zaznaczone co ułatwia ich zapamiętanie. Bardzo się cieszę, że trafiłam na powyższe pozycje, ponieważ pomogły mi lepiej poznać moje futerka.
Moim zdaniem żadna recenzja nie odda w pełni  jakości, sposobu i formy lektur. Po prostu trzeba przeczytać, żeby wiedzieć o czym mówię.
Książki gorąco polecam każdemu miłośnikowi kotów.

Jeżeli pojawią się Wam pytania, zachęcam do ich zadawania. Na każde postaram się odpowiedzieć.
Z resztą zawsze o wszystko możecie pytać. Jeżeli tylko będę umiała odpowiedzieć to na pewno odpowiem.