Greenwoods, Recenzje produktów dla kotów, Żwirki

Greenwoods czyli ekologiczny sposób korzystania z kuwety

W najbliższym czasie dostaniecie ode mnie jeszcze kilka nowych artykułów – recenzji. Mam nadzieję, że miło będzie się Wam je czytać.
Właśnie jesteśmy w trakcie testowania drewnianego żwirku Greenwoods. Mnie bardzo zaskoczył, chociaż sama z niego nie korzystam 🙂

www.kociagromadka.pl

Kilka słów o żwirku

Żwirek jest w 100% naturalny.  Został w 100% wykonany z czystych, naturalnych włókien roślinnych i nie zawiera żadnych dodatków chemicznych. Żwirek jest ekologiczny. Żwirek jest biodegradowalny i można go bez problemu przeznaczyć na kompost lub wyrzucić do pojemnika na odpady organiczne. Pojedyncze bryłki można zutylizować w toalecie.

www.kociagromadka.pl

Opinia kociaków i moja

Pierwszy raz od dłuższego czasu postanowiłam zmienić żwirek. Kiedy kilka lat temu zmieniłam żwirek na drewniany, Nightka przestała totalnie korzystać z kuwety. Po prostu zatrzymał jej się mocz. Dlatego tu, działałam bardzo ostrożnie. Przez pierwsze dni obserwowałam Kulkę i Precla czy w ogóle wchodzą do kuwety. Korzystają. Nie czuć zapachu z kuwety, gdy wchodzi się do łazienki.  Jeżeli komuś przeszkadzałby zapach drewna, wówczas zawsze można dosypać pochłaniacz zapachów. Żwirek może jedynie przeszkadzać podczas wymiany, gdy się go wznieca. Przypomina bentonitowe granulki, więc nie doznali zbytniego szoku. Chłonie mocz bardzo dobrze. Oczywiście nie pytli. Co jest jeszcze fajnego, to to, że kiedy wyrzucają żwirek na podłogę poza kuwetę przy połączniu z wodą nie robi się błotko na podłodze(kuwetę mamy
w łazience. Niewielkiej łazience. Ciężko jest uniknąć wychlapywania wody np. z umwywalki). Do tej pory nie mogłam sobie z tym poradzić. Teraz bardzo łatwo mi się go sprząta.  Ogólnie bardzo polecamy ten żwirek i myślę, że chwilowo przy nim zostaniemy, choć nie ukrywam, że kilka żwirków chciałabym jeszcze przetestować.

www.kociagromadka.pl

Cena: 

8 l (ok. 3,4 kg) – 21,80zł (2,73 zł / l)
30 l (ok. 12,9 kg) – 69,80 (2,33 zł / l)
2 x 30 l (ok. 25,8 kg) – 126,80 zł (2,11 zł / l)

Testowaliście już ten żwirek? 

P.S Przepraszam za brudek na kuwecie. Kuweta na zdjęciu jest tyle co po myciu. Precel sika poza kuwetę
i zostalismy zmuszeniu stworzyć taką obudowę. Podnosi pupę jakby dalej znaczył teren. Ten brudek to mocz, którego już się nie da domyć.