Żwirki

Calitti – żwirek bentoniotowy classic i o zapachu lawendy – recenzja

Drodzy Czytelnicy! W tym tygodniu mam dla Was kolejną recenzję. Tym razem znów produkt od marki Sandezia.  Żwirek Calitti, tylko teraz bentonitowy: classic i o zapachu lawendy. Silikonowy sprawdził się u nas bardzo fajnie, dlatego byłam bardzo ciekawa wersji bentonitowej.
Jeżeli jesteście zainteresowani to zapraszam do lektury! 

www.kociagromadka.pl

Co o żwirku pisze producent

Calitti® STRONG™  to mocno zbrylający się żwirek dla kota. Stworzony w 100% z naturalnego bentonitu, który bardzo dobrze wchłania płyny zapobiegając rozwojowi bakterii i powstawaniu brzydkich zapachów. Szybko zbryla się w mocne i łatwe do usunięcia bryłki, dzięki czemu utrzymanie czystości będzie niezwykle łatwe. Drobne ziarenka są delikatne dla kocich łapek i nie przyklejają się do nich.

                                                                                     Cechy Calitti® STRONG™:

  • Zbryla się w mocne i trwałe bryłki,
  • Eliminuje brzydkie zapachy,
  • Nie przywiera do kuwety,
  • Delikatny dla łapek,
  • Mniej się roznosi z kuwety,
  • Delikatny zapach świeżej lawendy ( w wersji zapachowej).

www.kociagromadka.pl

www.kociagromadka.pl

www.kociagromadka.pl

Nasza opinia na temat żwirku Calitti Bentonitowy classic i o zapachu lawendy

Nadszedł  czas na naszą opinię na temat żwirku. Jak wspomniałam we wcześniejszej recenzji, obecnie specem od żwirków jest mój mąż, który czyści kuwety. Jest bardzo wymagający i surowy w kwestii wyboru. Co proponuję nowy żwirek, to wiecznie narzeka: A to, że pyli, że nie pochłania zapachów, że robi błoto i tak dalej…W związku z tym, kiedy od około tygodnia testujemy żwirek Calitti bentonitowy, co chwila pytam się o jego wady i zalety. Mój mąż mówi, że żwirek nie pyli, a jeżeli już to bardzo delikatnie, niewyczuwalnie. Jest to jego ogromną zaletą. Pytałam się również o pochłanianie zapachów. Bentonitowy ma swój przyjemny zapach i pomimo tego, że jest dodatkowo niezapachowy to pochłania zapachy z kuwety. Lawendowy dodatkowo przyjemnie pachnie.
W kuwecie nie powstaje błotko co znaczy, że żwirek wiąże wilgoć. Mój małżonek ocenił, że żwirek Calitti bentonitowy jest jak na razie najlepszy z testowanych ostatnio żwirków: Calitti silikonowego (tutaj) i drewnianego innej marki. Co ja zauważyłam? To to, że delikatnie wynosi się na łapkach z kuwety.  Chyba nie ma takiego żwirku, który by się nie wynosił. Osobiście wolę ten lawendowy właśnie za zapach.
Żwirek Calitti bentonitowy oceniamy 9/10. 
www.kociagromadka.pl

Cena:  około 8zł /5L

www.kociagromadka.pl
Jestem bardzo ciekawa czy znacie markę Calitti. Jeżeli tak to proszę Was o wyrażenie również swojej opinii na jego temat. Jeżeli nie to bardzo się cieszę, że mogliśmy Wam ją zaprezentować.

Pozdrawiamy!