Cosma, karmy mokre, Recenzje karm

Cosma Thai/Asia – ogromne zaskoczenie!

Witajcie nasi Drodzy Czytelnicy! 

Przed ostatnim wpisem była dwutygodniowa przerwa, a to dlatego, że musiałam więcej nad nim popracować. I tak sobie pomyślałam, że właśnie dłuższe wpisy będą publikowane co dwa tygodnie, chyba, że wyrobię się wcześniej. Recenzje pisze się odrobinę łatwiej. Dlatego jeżeli zobaczycie, że w daną niedzielę nie ma wpisu to będzie oznaczało, że na kolejną niedzielę szykuje się dłuższy wpis, bardziej życiowy. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie. Staram się, abyśmy przychodzili do Was jak najczęściej. 
W tym tygodniu recenzja, więc powiem Wam co nie co o innym rodzaju karmy Cosma, a mianowicie Thai. Obecnie pod nazwą Cosma Asia. 

www.kociagromadka.pl

Kilka słów od producenta o karmie Cosma Thai/Asia. 

Cosma Thai/Asia o wysokiej zawartości soczystego mięsa lub delikatnej ryby, z nutą egzotycznego ryżu, w smakowitej galarecie.

Każdy wariant zawiera dwa lub więcej źródeł białka zwierzęcego w postaci pełnowartościowych kawałeczków mięsa lub ryby. Dzięki delikatnej obróbce wyselekcjonowanych składników karma zachowała wszystkie ważne substancje odżywcze oraz niczym niezmącony, naturalny smak. Prezentowana karma uzupełniająca została przyrządzona z naturalnych, wysokiej jakości składników i nie zawiera wzmacniaczy smaku, konserwantów ani barwników – to niezrównany raj dla kociego podniebienia, a jednocześnie pożywienie zgodne z dobrostanem gatunku.

www.kociagromadka.pl

Składy poszczególnych smaków z pakietu mieszanego:

Tuńczyk z krabami (karma uzupełniająca): Tuńczyk (46,0 %), mięso z krabów (4,0 %), ryż (1,0 %), chlorek potasu (0,28 %), siarczan wapnia (0,01 %), woda przegotowana (47,5 %).
Składniki dodatkowe w 1 kg: dodatki fizjologiczne: witamina E (50 mg). Dodatki technologiczne: guma kasja (4.900 mg)

Kurczak z tuńczykiem (karma uzupełniająca): mięso z kurczaka (36,4%), tuńczyk (4,0 %), ryż (1,0 %), chlorek potasu (0,14%), siarczan wapnia (0,01 %), woda przegotowana (57,8 %).
Składniki dodatkowe w 1 kg: dodatki fizjologiczne: witamina E (50 mg). Dodatki technologiczne: guma kasja (2.450 mg)

Kurczak z krewetkami (karma uzupełniająca): mięso z kurczaka (36,4%), krewetki (4,0 %), ryż (1,0 %), chlorek potasu (0,14%), siarczan wapnia (0,01 %), woda przegotowana (57,8 %).
Składniki dodatkowe w 1 kg: dodatki fizjologiczne: witamina E (50 mg). Dodatki technologiczne: guma kasja (2.450 mg).

Kurczak z wątróbką drobiową (karma uzupełniająca): mięso z kurczaka (36,4%), wątróbka kurza (4,0 %), ryż (1,0 %), chlorek potasu (0,14%), siarczan wapnia (0,01 %), woda przegotowana (57,8 %).
Składniki dodatkowe w 1 kg: dodatki fizjologiczne: witamina E (50 mg). Dodatki technologiczne: guma kasja (2.450 mg).

Nasza recenzja karmy

Dzisiaj wydarzyło się coś niezwykłego! Jak co dzień zawołałam, Kulkę i Precla na kolację. Akurat pod ręką była Cosma Thai smak kurczak i krab. Kociaki przyszły, ja wzięłam Kostka na ręce, żeby spokojnie zjadły
i wyszliśmy. Kiedy weszłam do kuchni, jedzonko było już zjedzone, ale na podłodze przy miskach coś leżało. Myślałam, że to kawałki jedzenia, ponieważ czasem wyciągają kawałki z misek. Wzięłam to do ręki, a to były chyba kawałki krabów! Ich skorupy, albo pancerza. Byłam w takim szok, że teraz żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia.  Że też oni się nie udławili! Musiało być coś twardego i albo Kulka albo Precel to wypluli. Jestem
w szoku. Do tej pory z niczym takim się nie spotkałam. W pakiecie mieszanym nie lubią jednego smaku, tego z wątróbka. Poza tym wszystkie uwielbiają. Karma ma dobry skład, jednak po tym dzisiejszym incydencie będę bardziej musiała uważać. Kilkanaście saszetek jeszcze zostało, więc będę przed podaniem musiała przegrzebać czy nie ma takich twardych, a la kamiennych kawałków. Po tej karmie zupełnie się tego nie spodziewałam.  Zupełnie nie wiem co o tym myśleć. Jestem ciekawa czy spotkaliście się z czymś takim
w kociej karmie? 

Pozdrawiamy i życzymy miłego tygodnia!