Greenwoods, Recenzje produktów dla kotów, Żwirki

Żwirek Greenwoods bentonitowy

 

Podobają Wam się takie nasze testy żwirków? Bardzo lubię sprawdzać nowości i chętnie je testujemy wraz
z naszymi futerkami. Tym razem padło na bentonitowy żwirek Greenwoods ze sklepu zooplus.pl. Mam nadzieję, że tymi testami pomogę Wam wybrać Waszego ulubieńca. 

Opis żwirku  wg. producenta

Zbrylający się żwirek Greenwoods Bentonite produkowany jest z naturalnego bentonitu i ma kształt małych granulek, które bardzo szybko się zbrylają i pochłaniają duże ilości płynów. Dodatek zielonego zeolitu, naturalnego minerału, zapewnia szybką absorpcję nieprzyjemnych zapachów. Firma Greenwoods stawia dobre samopoczucie Twojego kota na pierwszym miejscu! Ten naturalny żwirek pochłania płyny, których ilość przekracza jego masę własną nawet do 320%, jest więc bardziej wydajny od tradycyjnych żwirków. Drobne granulki praktycznie się nie kurzą ani nie przyklejają do łapek kota. Żwirek bardzo szybko się zbryla, dzięki czemu skutecznie pochłania zapachy i bakterie. Greenwoods Bentonite doskonale się sprawdzi
w kuwetach, z których korzysta więcej niż jeden kot.

Greenwoods Bentonite: żwirek z kanadyjskiego bentonitu w skrócie:

 • Wyjątkowo drobne granulki z naturalnej gliny są bardzo wydajne i chłonne:
  Drobne granulki pochłaniają duże ilości płynów. Żwirek wchłania płyny, których ilość przekracza jego masę własną nawet do 320% – jest on więc bardzo wydajny i wystarcza na 4 razy dłużej niż podobne produkty.
 • Zielony zeolit pochałania nieprzyjemne zapachy i bakterie:
  Naturalny minerał o nazwie zeolit ma strukturę plastra miodu, dzięki czemu niezwykle skutecznie chłonie bakterie i nieprzyjemne zapachy.
 • W 100% naturalny:
  Żwirek zbrylający Greenwoods Bentonite został wyprodukowany z minerałów z gromady krzemianów wysokiej jakości oraz z naturalnego zeolitu, nie zawiera sztucznych dodatków.
 • Zapach pudru dziecięcego – gwarancja przyjemnego zapachu:
  Naturalne olejki nadają żwirkowi przyjemny zapach pudru dla dzieci.
 • Nie kurzy się:
  Niepylący żwirek jest ważny przede wszystkim dla starszych kotów i zwierząt cierpiących na alergie.
 • Delikatny dla łapek – nie klei się:
  Drobne granulki nie kleją się do delikatnych łapek kota.
 • Polecany do kuwet, z których korzysta wiele kotów
  Aby maksymalnie wykorzystać produkt, należy wyrzucać pojedyncze bryłki kilka razy na dzień i w razie potrzeby dosypywać świeży żwirek.

Nasza recenzja

Żwirek Greenwood po naszych testach dostał się do grona jednych z lepszych żwirków jakie zostały wyprodukowane. Jak zawsze powtarzam, że żwirku idealnego chyba się nie znajdzie, ale można go poszukiwać. Żwirek praktycznie nie pyli co jest dla nas bardzo ważne. Świetnie też pochłania zapachy. Nawet po dłuższym czasie niewybierania z kuwety nic nie czuć. Bardzo niewiele wynosi się na łapkach. Granulki są średniej wielkości i jest to ich zdecydowany plus. Jakoś w stosunku do ceny świetna. Jest bardzo wydajny

Cena: 

6 kg
wcześniej 29,80 zł
teraz 23,80 zł(3,97 zł / kg)

14 kg
wcześniej 47,80 zł
teraz 44,80 zł(3,20 zł / kg)

2 x 14 kg
pojedynczo 89,60 zł
w zestawie 82,80 zł(2,96 zł / kg

Znacie ten żwirek?

Pozdrawiamy Was serdecznie
Ola i Kocia Gromadka