Porady

Odpowiednia zabawka dla kota. Jaką wybrać?

Pewnie nie tylko ja zastanawiam się jaką zabawkę wybrać dla swoich kociaków. Często zajmuje to trochę czasu. Wybór odpowiedniej zabawki nie jest taki oczywisty.  Na początku mojej przygody z kotami było trudniej. Teraz jest dużo łatwiej. Wiem na co zwracać uwagę. Być może moje doświadczenie pomoże i Wam.

zabawki

Zabawka dopasowana do wieku kota

Często tak jest. Przynajmniej u nas tak było z kilkoma zabawkami. Nasze koty wyrosły i przekazałam je na nasz „strefowy” bazarek, więc znalazły młodszych właścicieli. Takimi były np. szeleszczące tunele czy okrągłe piramidki z piłeczkami.

Czy jakość zabawki jest ważna?

Według mnie bardzo. Dobrze jest wybrać taką zabawkę, od której nie odpadnie żaden mały element, a kociak się nim nie udusi. Według mnie do takich bezpiecznych należą myszki z kocimiętką z Drogerii Rossmann albo zabawki z Lidla.

Dobrze jest też zwrócić uwagę z jakiego materiału zabawka jest zrobiona. Sama nie zamawiam zabawek np. z Alliexpress, produkowanych przez chińskie firmy. Chodzi mi o to, że są sprowadzane bezpośrednio z Chin czyli raczej nie przechodzą odpowiednich atestów dla Europy. Inaczej jest, gdy dana firma/marka produkuje w Chinach, ale jakość jest ich bardzo dobra, bo spełnia kryteria europejskie.  Zdecydowanie stawiam na produkty tworzone w Europie lub markowe, których fabryki są w Chinach, ale spełniają najważniejsze kryteria bezpieczeństwa.

Pamiętaj też, że zabawa z kotem jest bardzo ważna. Poprzez zabawę kot zaspokaja swoje potrzeby zdobywania, polowania oraz rozładowania emocji.

Często zabawa z kotem pomaga przespać opiekunowi całą noc. Niewybawiony kot to nieszczęśliwy kot.

Drapak

To także element, który pomaga w zabawie. Nasze koty bardzo lubią gonić się po drapaku, chowając się w hamaku, w tunelu czy po prostu bawiąc się w dwójkę na najwyższej leżance. W tej chwili najlepszą zabawą jest bieganie za wędką. Pamiętaj, że jak nauczysz kociaka zabawy od małego, b będzie bawił się do późnej starości. Tak było z Nightką. Zawsze lubiła się bawić. Bardzo lubiła chować się pod prześcieradło, kiedy ścieliłyśmy łóżko.

Zabawka? Nie taka oczywista sprawa

Często się zdarza, że zabawką dla kota jest przedmiot, który niekoniecznie jest nim dla was. Do takich „zabawek” zaliczają się m.in patyczki higieniczne, kulka z folii aluminiowej,  papierowa torba na zakupy czy zabawki małego dziecka. Aktualnie Precel bawi się piłeczkami sensorycznymi Kostusia. Moje kociaki, szczególnie Precel uwielbiają również wspomniane torby papierowe. Często jest tak, że w Lidlu specjalnie kupujemy taką torbę jako zabawkę. 

Co u nas aktualnie jest hitem?

Tak jak wspomniałam aktualnie zabawkami są zabawki Kostusia, torba papierowa np. z Lidla, bo jest dość mocna, wszelkie zabawki z kocimiętką oraz wędki z piórkami na końcu. Oczywiście nie zapominam również o drapaku, który wpisuje się w stałe wyposażenie mieszkania. 

Podsumowując, zachęcam Was do zainwestowania kilku złotówek w zabawki dla Waszych futerek (chyba, że już to zrobiliście). Wasz kociak będzie Wam wdzięczny za takie prezenciki.
Mam nadzieję, że to krótkie podsumowanie na temat zabawek Wam się przyda.
Jestem ciekawa jakie są ulubione zabawki Waszych kotów i na co Wy zwracacie uwagę przy wyborze?

Pozdrawiamy Was
Ola i Kocia gromadka