Porady

Bezpieczny dom dla kota – przykład zabezpieczenia balkonu

Dzisiaj poruszam bardzo ważną kwestię, a mianowicie bezpieczeństwo kota. Bardzo dużo mówi się teraz o tym, aby zabezpieczać balkony i okna. Nie do wszystkich to jednak dociera ponieważ twierdzą, że albo kot nie wyskoczy, albo, że nie muszą z wielu innych powodów zabezpieczać okien i balkonów. Pokaże Wam w jaki sposób nasze koty mają zabezpieczony balkon. Tu zamieściłam tylko zabezpieczenie dla Kulki i Precla, ale mogę Was zapewnić, że Nightka i Inka u mojej mamy mają równie fajny wybieg. Bezpieczny dom dla kota trzeba zapewnić, dlatego też, przygotowałam ten wpis. 

Poniższe zdjęcia przedstawiają całą konstrukcję zabezpieczenia balkonu. Konstrukcja była robiona własnoręcznie przez mojego męża i teścia. 

Zapraszam do obejrzenia. 

www.kociagromadka.pl

Jak to jest zrobione ???

Pręty były odpowiednio nagięte i zespawane tak, aby powstał stelaż. Na poszczególne ściany została naciągnięta druciana siatka.

www.kociagromadka.pl

www.kociagromadka.pl

www.kociagromadka.pl

 

Poszczególne ściany zostały przymocowane do siebie opaskami do kabli (pot. trytytki).

 

Całość klatki do ramy balkonowej została przypięta metalowymi, regulowanymi zaciskami.

www.kociagromadka.pl

Po wcześniejszym przygotowaniu elementów, czas montażu to około 1,5 godziny. Cała konstrukcja jest na tyle mocna, że Precel wspina się po siatce jak SpiderCat już prawie rok, a konstrukcja jaka była, taka jest 🙂 

Metalowe pręty zostały kupione w tzw. sklepie żelaznym, natomiast pozostałe materiały w dużych marketach budowlanych typu Castorama, Praktiker. 

Koszt wszystkich elementów to wartość około 150 zł. 

Zabezpieczenie balkonu to idealne rozwiązanie jeżeli nie chcecie stać i pilnować swoich futrzaków, aby nie wypadły przez balkon za ptaszkiem, muszką czy motylkiem. My nie wyobrażaliśmy sobie, że nie wypuścimy Kulki i Precla latem na balkon. Pamiętajmy, że kot nie zawsze – szczególnie z wysokości 2 piętra i wyżej, spada na cztery łapy. Jeżeli kochacie swoje kociaki stwórzcie dla nich bezpieczne otoczenie.  

A Wy jak zabezpieczacie Wasze balkony i okna??? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat??? 

Jeżeli macie pytania to zadawajcie je śmiało, chętnie na każde odpowiem:)