Recenzje produktów dla kotów, Żwirek Prince hygiene & care, Żwirki

Żwirkowa nowość z drogerii Rossmann

Witam Was ponownie. Znowu postanowiłam wypróbować nowy żwirek. Zasypię Was tymi postami o żwirkach, ale cały czas poszukuję jak najlepszego  dla moich futrzaków. Tym razem postawiłam na żwirek PRINCE hygiene&care, który odkryłam w drogerii Rossmann.

Jak już wcześniej wspomniałam, dla mnie nie ma idealnego żwirku przede wszystkim pod względem wynoszenia go poza kuwetę, niemniej jednak ten w wielu aspektach spełnia moje oczekiwania i z tego co widzę również Kociej Gromadki.

www.kociagromadka.pl

Co o żwirku pisze producent?

Żwirek bentonitowy o wysokiej zawartości montomorylonitu charakteryzujący się bardzo wysoką wchłanialnością cieczy. Wielokrotnie przesiewany w celu usunięcia najdrobniejszych frakcji i specjalnie odpylany. Regularna frakcja podstawowa to 0,7 – 2 mm. Mniejsza wiglotność własna powoduje większą absorbcję wilgoci, co w efekcie zwiększa jego wydajność. Żwirek wyróżnia jasno – szary kolor. 

www.kociagromadka.pl

BENTONIT  – osadowa skała ilasta, składająca się głównie z montmorylonitu. Przybiera barwę białą, żółtą lub inną. Wykazuje silne właściwości absorbcyjne. Powstaje w wyniku przeobrażenia szkliwa występującego w popiołach i tufach wulkanicznych. 

Cechy charakterystyczne żwirku PRINCE hygiene&care:

 • żwirek zbrylający 
 • niezwykle chłonny – min. 500%
 • błyskawicznie neutralizuje zapachy 
 • estetyczny
 • o zapachu baby  powder
 • wyjątkowo wydajny 
 • o niskim stopniu pylenia 
 • produkt eko z naturalnych surowców

www.kociagromadka.pl

 

 

 

Jak żwirek sprawdza się w stosowaniu?

Produkt jest naprawdę jednym z lepszych kocich żwirków jakich używałam. Rewelacyjnie się zbryla. Z kuwety wyciągam idealnie zbrylone, nierozpadające się grudki. Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ nie brudzi się pozostała, czysta część żwirku. Szybko neutralizuje zapachy z kuwety.  Ewidentnie kociaki też go lubią. Od razu jak tylko wybiorę nieczystości to po kolei wchodzą do kuwety. Wiem, wiem, wiele osób powiem, że: ” Koty tak mają”. Owszem zgodzę się z tym, ale po moich podopiecznych zdecydowanie widać różnicę. Przy innych żwirkach nie było tak natychmiastowej reakcji:) Jedynie co delikatnie się wynosi z kuwety, ale nie tak jak przy innych żwirkach, które stosowałam. Naprawdę nie kurzy się i nie pyli. U mnie w skali od 1-10/9. W kategorii żwirki, firma posiada w swojej ofercie również żwirek sylikonowy, ale na ten moje koty w ogóle nie chcą nawet patrzeć:D 

www.kociagromadka.pl

Skład: 100% naturalny bentonit

Cena: 12,99 zł/5l

Stosowaliście już ten produkt ? Jeżeli nie to zachęcam do lektury! Jeżeli macie pytania to śmiało proszę je zadawać. Postaram się na każde odpowiedzieć!

Zapraszam na następne posty, w których będzie o pozostałych produktach marki PRINCE hygiene&care. Swoją drogą jestem ciekawa czy firma ma zamiar rozszerzyć asortyment. 

Pozdrawiamy i polecamy produkt!

 • Kelu Thatsall

  Ten żwirek był super do tej pory. Wczoraj kupiłem nowe opakowanie i ten który dostałem teraz odbiega na kilometr od standardu jaki wcześniej ten produkt prezentował. Mówiąc krótko – teraz jest chujowy. Już się nie zbryla, granulki są ze 3 razy większe niż były (jaki to baby powder???), żwirek wymieszany z moczem kota rozprzestrzenia się po całej kuwecie i nie da rady go posprzątać tak jak wcześniej – po kilku załatwieniach kota powinno się już cały wiemienić, a kiedy bardzo długo dało radę na jednym żwirku przetrzymać bo łatwo było pozbyć się moczu.

  • Jejku to jestem w szoku!!! Dawno go nie używałam dla moich kociaków, bo sprawdzamy nowe. Pewnie za tę samą cenę sprzedają gorszą formułę. Szkoda, bo był naprawdę bardzo fajny.