Porady, Preparaty na pchły i kleszcze

Preparaty na pchły i kleszcze dla kotów

 Pchły i kleszcze to niebezpieczne pasożyty często bagatelizowane. Czy Wy przed wyjściem lub wyjazdem ze swoim zwierzakiem stosujecie jakieś preparaty? Ja zawsze. Tutaj też chciałabym zaznaczyć, że tą krótką ściągę piszę w oparciu o własną wiedzę, doświadczenie i obserwacje. 

Polecane preparaty

Przed każdym wyjazdem do lasu zwierzaki są zakropione preparatami, które bezzmiennie stosujemy. Są to FLIPREX oraz  FRONTLINE.  Stosujemy na przemiennie i jeszcze nie spotkałam się po nich z objawami alergii albo innym negatywnym działaniem. Ostatnio na jednej z kocich grup przeczytałam informację dziewczyny, która podała swojemu kotu preparat ADVOCO. Zadziałał tak niespodziewanie, że kota bardzo długo ratowali. W końcu nie wiem jak historia się skończyła, ale po tym przykładzie widać, że co preparat to różne działanie. Ja nie kupuję nieznanych. Lepiej nie ryzykować.

Obróżki przeciw pchłom i kleszczom

www.kociagromadka.plŹródło: Apetete


Nie jestem za stosowaniem obróżek, ponieważ koty wychodzące mogą się zaczepić o różne przedmioty np. pręty, krzaki, gałęzie. Mogą się udusić albo nie będą mogły się z nich wyplątać. Takie obróżki wypuściła marka Bephear albo firma Bayer z marką Foresto. Cena tej ostatniej jest dość wysoka, a twórca chyba nie przemyślał opcji wyplątania się z niej w jakimkolwiek przypadku. Chociażby z tego względu je odradzam dla kotów wychodzących.  Muszę jednak przyznać, że są naprawdę SKUTECZNE i kiedy musiałam kupić to kupiłam.
Obróżki Foresto dostępne są w internetowym sklepie zoologicznym FERA.PL

W tym wszystkim należy również pamiętać o tym, żeby przypadkiem nie podawać kotom  preparatów dla psów. Taka lekkomyślność może skończyć się śmiercią kota. W zeszłym tygodniu sprzedawczyni w sklepie KAKADU próbowała wcisnąć mojemu mężowi preparat dla psów mówiąc, że dla kotów też może być… dla mnie szok.

Wiem, że są jeszcze zastrzyki, które stosuje się ochronnie, ale tego nigdy nie podawałam kociakom i nie mam o tym żadnego pojęcia. A Wy?

Frontline kosztuje ok. 35 zł

www.kociagromadka.plŹródło: Animalia


Frontline Combo ok. 50-60 zł 

www.kociagromadka.plŹródło: farmaciapasquino

Fliprex ok. 20 zł
www.kociagromadka.plŹródło: Tofivet

Okropna przygoda z pchłami 

Tekst miałam napisany już wcześniej, ale go nie publikowałam. Może i dobrze, bo dzięki temu mogę opisać  naszą, nieprzyjemną przygodę z pchłami. Jak się pewnie domyślacie te pasożyty dopadły nasze koty. Sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu, dokładnie ok. 3-ech. Sąsiad mojej mamy trzymał w domu cztery psy, które okazały się być ich nosicielami. Okazało się to dopiero wtedy, kiedy Inka stała się bardzo niespokojna i rozdrażniona. Potem mama obejrzała Nightkę, która miała brzuszek w niewielkie czerwone plamki. Kulka i Precel zarazili się od starszych kotek, kiedy przyjeżdżaliśmy w odwiedziny. Rozpoczęła się walka. Nightki ze względu na jej wiek i histeryczne podejście do wszystkiego nie podjęłyśmy się wykąpać. Mama wykąpała Inkę, a ja z moim M. wykąpaliśmy Precla i Kulkę. To był jakiś horror. Do końca życia będziemy wspominać tak jak jest napisane w książce pt.:”Jak wytresować kota”: A pamiętasz jak w 2017 kąpaliśmy koty? „ Hahahaha! Teraz brzmi śmiesznie, ale to co przeżyliśmy wiemy tylko my. Weszłam z nimi pod prysznic w ubraniu. Kulka wyła wniebogłosy, Precel chodził mi po plecach i oglądał co się dzieje. Użyliśmy szamponu dla kotów na pchły. Do tego zakupiliśmy obróżki FORESTO. Kociaki są niewychodzące, więc spokojnie je założyłam. Do tego wszystkiego spryskaliśmy mieszkanie preparatem FLEE. My vs. pchły 1:0. Cała sytuacja pokazała nam, jak pchły są niebezpieczne dla naszych kociaków.

Szampon Anti – insect 

www.kociagromadka.plŹródło: Zoo-art

Czy wy zabezpieczacie swoje kociaki? Jeżeli tak to jakich preparatów używacie?
Znacie preparaty wymienione przeze mnie?
Jeżeli macie pytania lub sugestie piszcie śmiało!

 

  • ewa

    Nie wyobrażam sobie kąpieli mojego kota. To naprawdę musi być horror 🙂