Artykuły

Recenzja książki pt. „Historia Kotów”

Witam Was Drodzy Czytelnicy! Tym razem przedstawię Wam nietypowy wpis, ale z tego co czuję wpisy tego typu będą ukazywać się znacznie częściej. Chciałabym przedstawić Wam recenzję książki pt.:”Historia Kotów”.  Znacie tę książkę? Jeżeli nie to zapraszam do przeczytania recenzji, mam nadzieję, że Was zainteresuje…

www.kociagromadka.pl

Podstawowe informacje 

„Historia Kotów” to książka autorki Madeline Swan. W Polsce została wydana w 2015 roku. Ukazuje ona  historię tych cudownych stworzeń od samego początku czyli od czasów starożytnych, aż po XX wiek naszej ery. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Owszem wiedziałam, że koty przez wieki uznawane były za wysłanników Szatana przez co cierpiały okrutne męki z ludzkich rąk, ale o wielu kwestiach nie wiedziałam. 

www.kociagromadka.pl

Jedną z takich ciekawostek, która utkwiła mi w pamięci to ogromna nienawiść do kotów Johanna Brahmsa (chyba nie będę przez to słuchać jego utworów), który strzelał do nich z łuku otrzymanego w prezencie od innego twórcy Antoniego Dworzaka, następnie przebite koty wciągał do pomieszczenia i wsłuchiwał się w jęki konających zwierząt. Wszystkie swoje obserwacje szczegółowo zapisywał. No, moim zdaniem to on nie był normalny…

www.kociagromadka.pl

Książka ma 320 stron, ale czyta się ją bardzo lekko i szybko. Wszystkie informacje są fantastycznie opisane. Jest w twardej oprawie. Można ją kupić w wielu księgarniach stacjonarnie i internetowo. Ja z kartą Empik zapłaciłam za nią około 25 zł.

Moim zdaniem jest to nie tylko książka dla wielbicieli tych czworonogów, ale również dla osób, które lubią czytać interesujące książki oraz chcą się dowiedzieć zupełnie czegoś nowego. 

www.kociagromadka.pl

Czego mi w niej brakuje?

Gdzieś, kiedyś, natknęłam się na informacje o kotach z czasów biblijnych. Do tej pory nie mogę trafić na takie wiadomości. Myślałam, że w tej książce będą one zawarte. Nie znalazłam ich w niej, więc będę dalej ich szukać. Może natrafię na nie w innej książce? A może Wy wiecie, gdzie mogę ich szukać?

Mimo wszystko, warto mieć ją w swojej bibliotece.  Gorąco zachęcam do lektury!

Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania związane z książką, śmiało piszcie. 

 

 • Uwielbiam koty, chociaż sama nie dorobiłam się jeszcze swojego 🙂

 • Katarzyna KS

  Zachęciłaś mnie do przeczytania

  • Super! Bardzo się cieszę:) Jak przeczytasz daj znać jakie wrażenia. U mnie wywołała skrajne emocje…

   • Katarzyna KS

    Przeczytałam, Podobała mi się. Nie wiedziałam o wielu rzeczach i byłam zaskoczona.

    • Świetnie! U mnie też tak było! Uważam, że nawet wytrawny kociarz w nowej pozycji książkowej znajdzie nowe informacje:)

 • Urszula Dębska

  Książka prezentuje się ciekawie choć nie chciałabym czytać drastycznych opisów, jak ktoś dręczył te piękne stworzenia.